Niekada anksčiau nebūčiau patikėjusi, kad mane taip sužavės katės.
Kiek save pamenu, buvau šunų fanatikė. Vaikystės multiplikacinis filmukas, kuris puikiai iliustravo mano situaciją, – tas, kuriame mergaitė “vedžiojo” pasirišus už virvelės savo pirštinę pasivaikščioti, įsivaizduodama, kad tai mažytis mielas šuniukas. Tempdavau į namus visus lauke rastus gyvius: sraiges, žiogus, driežus, net išprašiau tėvų jūrų kiaulytės. Deja, šuniuku pasidžiaugti taip ir nepasisekė. Vėliau suaugau, atsirado svarbių suaugėliškų reikalų, įsisukau į rutiną ir svajonės apie šuniuką atsidūrė n-tajame plane. Tiesa, tada visai kitaip pradėjau žiūrėti į gyvūnus, supratau, kad juos laikyti – didelė atsakomybė. Gal todėl ir atidėjau viską ateičiai, svajodama apie didelį namą ir tuzinus šunų jame… Bėgo laikas, o gyvūno reikėjo. Supratau, kad gyvenimas komunaliniame bute, manęs nuo svajonės nesulaikys.
Įdomiausia tai, kad dabar nepasakyčiau, kada konkrečiai atkreipiau dėmesį į kates. Galiu tik pasakyti, kad tai nuo pat pradžių buvo Kornvalio reksai (cornish rex)! Gal dėl to, kad perskaičiau apie jų lengvą pasidavimą auklėjimui, aktyvumą, prisirišimą prie šeimininko. Juk tai – šuniškos savybės! O gal dėl jų ekstravagantiškų garbanų, išraiškingų akių, liekno ir grakštaus kūno. Supratau, kad man reikia gyvūno, kuris panašus į šunį savo charakteriu ir kurio nereiktų vedžioti į lauką kiekvieną dieną. Ir pataikiau visu šimtu procentu!
Jau nuo 2002 metų gyvenu su savo mažaisiais garbaniais ir dar nė karto neteko tuo gailėtis. Praėjus penkeriems metams nuo savo atradimo, kad šunis dievinantis žmogus gali taip beprotiškai įsimylėti kates, supratau, kad laikas savo patirtimi auginant garbanius dalintis su kitais. Taip 2007 metų vasario 15 dieną FIFe federacijoje buvo įregistruotas AGNUS veislynas.
Tikriausiai susiradote šią internetinę svetainę neatsitiktinai, tikriausiai ieškote informacijos apie reksiukus, jų auginimą, auklėjimą, kitus ypatumus – Jus domina ši veislė? Kviečiu į virtualią kelionę po Agnus veislyno svetainę! Jei ir peržiūrėjus visą čia sudėtą informaciją Jums liks neatsakytų klausimų, visada lauksiu Jūsų laiškų man ir stengsiuosi Jums padėti. Šios veislės katinai ir jų gerovė man labai rūpi.
Agnė